Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew, powiat siedlecki) w dniu 9 czerwca 2016 r. o godz. 14.00.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wraz z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wodyniach oraz Restauracją „Zaścianek Polski” serdecznie zapraszają na konferencję pt.: „Partnerstwa lokalne – to się opłaca!”  Konferencja odbędzie się w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew, powiat siedlecki) w dniu 9 czerwca 2016 r. w godzinach 16.30 – 19.00

 

31 maja 2016 r. odbył się V Międzygminny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej AROUND THE MUSIC. Do konkursu zgłosiło się 36 solistów łącznie z duetami oraz 9 zespołów w trzech kategoriach wiekowych z poszczególnych gmin: Domanic, Skórca, Pruszyna, Kotunia, Mokobód, Siedlec, Zbuczyna.

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie oraz ECSJ Eurolingua Siedlce przy współpracy Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, ogłaszają V Międzygminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Around the Music".Konkurs odbędzie się 31 maja 2016 r./wtorek/ od godz. 10:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie. W przypadku zgłoszenia się dużej liczby uczestników, Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość rozłożenia konkursu na dwa dni, tj. 31 maja i 1 czerwca 2016 r.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej  jako Partner Wiodący, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wodyniach (Partner nr 1 ) oraz Restauracją „Zaścianek Polski” (Partner nr 2) rozpoczęły realizację projektu „Partnerstwa lokalne” Zapraszamy mieszkańców gmin Domanice, Kotuń, Mokobody, Mordy, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn, w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych i sektora publicznego oraz przedsiębiorców do wzięcia udziału w niniejszym projekcie.

Uprzejmie informuję, iż w dniu 12 maja br. w biurze LGD przy ul. Chopina 10 w Siedlcach odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Tego samego dnia w godz. 10-16 w biurze LGD odbędzie się szkolenie pt.: "Jak LGD powinna przygotować się do realizacji zadań w ramach PROW na lata 2014-2020, żeby nie narazić beneficjentów na ryzyko utraty dofinansowania - warsztaty dla członków organu decyzyjnego i pracowników biura LGD".

Zakończył się nabór wniosków FIO -Mazowsze Lokalnie 2016 w ścieżce: inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych. Wnioskodawcy mieli czas do piątku, 26 lutego b.r. do godz. 15:00 na wypełnienie fiszki w generatorze na stronie www.mazowszelokalnie.pl. Kwota do rozdysponowania na obie ścieżki to ok. 550 tys. zł.

Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku - SOKIAL oraz Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, jako ambasadorowie Programu FIO Mazowsze Lokalnie na terenie subregionu siedleckiego serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące środków programu FIO - Mazowsze Lokalnie.

Najważniejszym elementem spotkania będą warsztaty wypełniania wniosku, dlatego prosimy zabrać ze sobą komputery.

Chcecie odnowić plac zabaw, oczyścić staw, aby stał się wspólną przestrzenią mieszkańców? A może zorganizować koncert, festiwal czy po prostu czas wolny dla dzieciaków z osiedla? Młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz samopomocowe od 5 do 26 lutego 2016 r. mogą składać wnioski w konkursie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Uruchomione zostały dwie ścieżki działań – inicjatywy oddolne i wsparcie grup samopomocowych.

Mikrodotacje wynoszą od 1 500 zł do 5 000 zł, a łączna kwota do rozdysponowania to 543 000 zł.

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 28 grudnia 2015 r. o godz. 9.00 w siedzibie LGD (ul. Chopina 10, 08-110 Siedlce, sala konferencyjna, II piętro).

Szanowni Państwo,  w imieniu Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 19 listopada 2015 r. o godz. 15.00 w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew).

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej od 2014 roku znajduje się w gronie Ambasadorów FIO-Mazowsze Lokalnie. Dotację do 5000 PLN na lokalne działania lub rozwój organizacji mogły otrzymać grupy nieformalne i samopomocowe oraz młode organizacje pozarządowe. Szczegółowe informacje nt. programu można znaleźć na stronie http://mazowszelokalnie.pl/ lub po skontaktowaniu się ze swoim Ambasadorem (organizacja, która reprezentuje Program na terenie, w którym funkcjonuje, promuje konkursy, pomaga młodym organizacjom i grupom społecznym w napisaniu projektów, itd.).

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej organizuje dodatkowe spotkania w ramach konsultacji społecznych dotyczących opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju. Spotkania mają na celu uwzględnienie i wykorzystanie opinii mieszkańców naszego terenu przy opracowywaniu Lokalnej Strategii Rozwoju Dla Obszaru Objętego Działaniem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej (LSR) oraz poznanie koncepcji, pomysłów i propozycji rozwiązywania potrzeb i problemów mieszkańców.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy gmin Domanice, Kotuń, Mokobody, Mordy, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn! W imieniu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej zwracam się z prośbą o czynny udział w pracach nad Lokalną Strategią Rozwojuna lata 2014 – 2020. W tym celu prowadzimy konsultacje społeczne. W załączeniu przekazujemy ankietę oraz fiszkę projektu. Z prośbą o uzupełnienie i dostarczenie do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej - za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście do biura LGD ZS – Siedlce, ul. Chopina 10, p. 201.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej prowadzi prace nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014 – 2020. Jednym z istotnych elementów opracowania dokumentu, zgodnie ze wskazaniami Unii Europejskiej, jest udział społeczności lokalnej w określaniu potrzeb i problemów danego obszaru oraz formułowaniu celów i kierunków przedsięwzięć. W tym celu, w drugiej połowie września 2015 r. będziemy prowadzić konsultacje społeczne z mieszkańcami.

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 10 czerwca 2015 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej przy biurze LGD Ziemi Siedleckiej (Siedlce, ul. Chopina 10, II pietro).

Zapraszamy na szkolenie pt.: "Instrumenty wsparcia skierowane do lokalnych grup działania i jednostek samorządu terytorialnego w ramach PROW na lata 2014-2020. Zmiany w odniesieniu do poprzedniego okresu programowania." Szkolenie poprowadzi Pani Marzena Cieślak - Naczelnik Wydziału LEADER ARIMR Data: 20.01.2015 r. Godziny: 10.00 - 15.00 Miejsce: siedziba Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, Siedlce, ul. Chopina 10, Sala konferencyjna, II piętro. Uczestnictwo w szkoleniu jest nieodpłatne!

28 grudnia 2014 r. odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu „Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych”. Nietypowo, bo Rodzinnym Piknikiem, który ma dodatkowo zachęcić do dalszej aktywności w ramach Centrum! Organizatorzy zapewniają: mimo, iż finansowanie się kończy, działania Centrum będą kontynuowane.  

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, SPÓŁDZIELNIA  SOCJALNA ,,ZBUCZYNIANKI”, Wójt Gminy Zbuczyn, LGD Ziemi Siedleckiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zapraszają na szkolenie: PRODUKT TRADYCYJNY JAKO ELEMENT PODNOSZENIA ATRAKCYJNOŚCI TURYSTYCZNEJ REGIONU PRODUKCJA SERÓW ZAGRODOWYCH W GOSPODARSTWACH ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH 17 lutego 2015 r.  Filia  GOK  Stary Krzesk godz. 10.00 - 16.00

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zakończyła swój pierwszy duży projekt. Okazją do pierwszych podsumowań była konferencja, połączona z rodzinnym piknikiem. Pomysł nietypowy i ciekawy…

Informujemy, iż działania objęte projektem "Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych" są kontynuowane, mimo, iż finansowanie projektu zakończyło się w 2014 r.!

Ponadto mamy przyjemność ogłosić, że w ramach konkursu FIO 2015 Złożony został wniosek o dofinansowanie projektu "Partnerstwa lokalne", który zakłada kontynuowanie działań, prowadzonych w ramach projektu "Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych"

Kolekcjonowanie dzieł sztuki może być zabawą, formą spędzania wolnego czasu, rodzajem hobby lub snobizmu. Może być też inwestycją nastawioną na zysk i nieść przy tym ze sobą wymierne korzyści wizerunkowe i marketingowe.

11 lutego 2015 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej przy biurze LGD Ziemi Siedleckiej (Siedlce, ul. Chopina 10) odbyło się pierwsze w 2015 r. Walne Zebranie Członków LGD Ziemi Siedleckiej. Porządek obrad obejmował:

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 11 lutego 2015 r. o godz. 13.00 w Sali konferencyjnej przy biurze LGD Ziemi Siedleckiej (Siedlce, ul. Chopina 10).

W dniu 14 października 2014 r. o godzinie 17.30 na sali głównej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokobodach odbyło się kolejne spotkanie kulinarne w ramach projektu „Żwawe Babki robią bigos, pierogi i sałatki”. Projekt realizowany jest przez grupę nieformalną mieszkańców gminy Mokobody, której udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 3091 zł. z Programu FIO Mazowsze Lokalnie. Lokalna Grupa Działania wspiera merytorycznie Panie oraz użyczyła grupie nieformalnej osobowości prawnej, jako Ambasador FIO Mazowsze Lokalnie.

Miło nam poinformować, że Uchwałą nr 10/2014 z dnia 7 października 2014 r. Zarząd Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski przyjął w poczet członków organizacji Lokalną Grupę Działania Ziemi Siedleckiej!

Gmina Zbuczyn, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku zapraszają na Konferencję pt. „Dlaczego samorząd lokalny powinien tworzyć warunki dla rozwoju ekonomii społecznej?”, która odbędzie się 27 października 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie.

LGD Ziemi Siedleckiej zaprasza na szkolenie przewidziane dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz partnerstw pt.: „Współpraca organizacji pozarządowych z administracja publiczną. Dobre praktyki funkcjonowania partnerstw” odbędzie się w Skibniewie-Podawcach w dniu 19 września 2014 r. w godzinach 10-17.

LGD Ziemi Siedleckiej zaprasza naszkolenie przewidziane dla przedstawicieli administracji publicznej pt.: „Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Dobre praktyki funkcjonowania partnerstw w ramach lokalnych grup działania” odbędzie się w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew) w dniu 18 września 2014 r. w godzinach 11-18.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych liderów oraz innych mieszkańców Gminy Olszanka na koncert muzyczny, połączony ze spotkaniem z Hubertem Pasiakiem, Prezesem Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej.  7 września 2014 r. godz. 16.00, Szkoła Podstawowa w Szydłówce, Szydłówka 62.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wraz z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbuczynie oraz „RETRO” Skibniew zapraszają na konferencję dotyczącą współpracy trzech sektorów: publicznego, prywatnego i społecznego pt. „Współpraca popłaca”!. Konferencja odbędzie się 2 lipca 2014 r., w godzinach 13.00 – 17.30, w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52, 08-112 Wiśniew, powiat siedlecki).

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zapraszam na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się  26 czerwca 2014 r. o godz. 16.30 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, 08-130 Kotuń.

19 września 2014 r. w miejscowości Skibniew-Podawce, nieopodal Sokołowa Podlaskiego odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych pt. ,,Współpraca organizacji pozarządowych z administracją publiczną. Dobre praktyki funkcjonowania partnerstw.” Szkolenie przeprowadziła Bożena Mulik- Prezes Stowarzyszenia LGD – Partnerstwo Izerskie z Dolnego Śląska.

 

18 września w Dworze Mościbrody k/Siedlec odbyło się szkolenie dla przedstawicieli administracji publicznej pt. „Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi. Dobre praktyki funkcjonowania partnerstw w ramach lokalnych grup działania.”