Konkursu czas start!️

Masz szansę wygrać jeden z 10 voucherów na start w wyścigu kolarskim "Twarda Skóra" wokół powiatu Siedleckiego! Wystarczy napisać w komentarzu pod tym postem hasło promujące nasz wyścig. Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, posiadająca publiczny profil na Facebooku i zgłosi w terminie do 5 sierpnia 2024 r. do g. 23:59 tylko jedno hasło. Regulamin konkursu dostępny u organizatora - sprawdź go TUTAJKomisja konkursowa wyłoni 10 zwycięzców, których hasła zdobędą największą liczbę polubień! Powodzenia! 

#Konkurs #WyścigKolarski #TwardaSkóra #Siedlce #lokalnagrupadziałaniaZS

Konkurs. Wyścig Kolarski Wokół Powiatu Siedleckiego. Wodynie, 31 sierpnia 2024. Do zgarnięcia 10 voucherów na darmowy start w wyścigu.

Dnia 8 lipca 2024 roku otwarty został Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2024

 Zgodnie z załączonym regulaminem konkursu, w tym roku przyjmowane są zgłoszenia w dwóch kategoriach:

- Certyfikat MROT

- Super Certyfikat MROT.

 Wnioski można zgłaszać do 9 września br., ale warto wypełniać je już teraz, gdyż niektóre dane mogą wymagać przygotowania.

Zgłoszenie produktu do Konkursu odbywa się za pośrednictwem aplikacji konkursowej, znajdującej się TUTAJ

Instrukcja dla podmiotów zgłaszających produkty turystyczne TUTAJ

Regulamin konkursu TUTAJ

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wspólnie z Partnerami: GOK w Wiśniewie, GOK w Zbuczynie, KGW Domanice i Okolice, KGW w Żaboklikach, KGW w Tarczach „KGT”, Gminą Wiśniew realizuje zadanie publiczne pt. „Kulturalne Atrakcje Ziemi Siedleckiej”. W ramach zadania zaplanowano organizację 10 wydarzeń kulturalnych (5 kin plenerowych oraz 5 pikników muzycznych) na Obszarze działania LGD Ziemi Siedleckiej, tj. Gmin: Domanice, Kotuń, Mokobody, Suchożebry, Siedlce, Skórzec, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn oraz Miasta i Gmina Mordy. „Kulturalne Atrakcje Ziemi Siedleckiej” to inicjatywa, której celem jest promowanie i rozwijanie dziedzictwa kulturowego regionu Siedleckiego. Projekt ten, ma na celu nie tylko zwiększenie zainteresowania turystów, ale również wzbogacenie życia kulturalnego lokalnych mieszkańców. Działania będą skoncentrowane na zachęceniu mieszkańców z obszaru działania LGD Ziemi Siedleckiej do uczestnictwa w kulturze obejmującej różnorodną tematykę i formę przekazu.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

28 czerwca w Suchożebrach odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Zebranie prowadził Krzysztof Kryszczuk i zaproponował, aby spotkanie rozpocząć minutą ciszy, ku pamięci Zmarłego Marcina Bobryka, wieloletniego Przewodniczącego Rady LGD ZS. Podczas spotkania jednomyślnie zatwierdzone zostały sprawozdania merytoryczne i finansowe za 2023 rok. Ważnym punktem obrad były także wybory uzupełniające do Zarządu i Rady LGD Ziemi Siedleckiej. Hubert Pasiak został powołany na Prezesa Zarządu LGD Ziemi Siedleckiej. Przypomnijmy, że był on prezesem LGD od powstania organizacji w 2013 r. do września 2021 r., kiedy został wójtem Gminy Zbuczyn. Do Zarządu zostali powołani także: Dorota Dmowska-Paczuska na stanowisko Sekretarz Zarządu, Daniel Celiński na stanowisko Skarbnika Zarządu oraz Łukasz A. Wawryniuk na Członka Zarządu. Decyzją zebranych Grzegorz Kośny został członkiem Rady LGD. Obrady zakończono podziękowaniami dla trzech członków, którzy złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji, tj. Krzysztofa Kryszczuka, Iwony Księżopolskiej oraz Grzegorza Górala. Dziękujemy dotychczasowym członkom Zarządu za zaangażowanie i dobrą pracę na rzecz stowarzyszenia i Ziemi Siedleckiej, zaś nowym członkom Zarządu życzymy wielu owoców tej trudnej, społecznej działalności.
 

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentana dokonanie zmiany w umowie.

Protokół z głosowania obiegowego Rady Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej - czerwiec 2024 r.

Protokół z głosowania obiegowego Rady Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej - czerwiec 2024 r. - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

 

Opublikowano 28.06.2024 r.

17 czerwca 2024 r. ogłoszono aktualizację rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 czerwca 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. 2024 poz. 884). Rozporządzenie weszło w życie z dniem 18 czerwca 2024 r.
W ramach poddziałania 19.2 wydłużono termin składania wniosku o płatność końcową nie później niż w dniu 30 września 2024 r. Jednocześnie zrezygnowano z wymogu realizacji całej operacji w terminie 2 lat od dnia zawarcia umowy o przyznaniu pomocy.

Treść rozporządzenia – plik .pdf do pobrania (189 kB) – POBIERZ

 Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Wierzba i wiklina. Tradycja przeplatana współczesnością".
 
Pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Mazowsza do spacerów śródpolnych po naszym regionie, odwiedzania wikliniarzy, festynów wikliniarskich i plecionkarskich oraz do uwieczniania wycieczek w formie fotograficznej. Na zwycięzców czekają nagrody i wystawa pokonkursowa!!!
 
Więcej informacji w regulaminie konkursu na http://www.ziarno.grzybow.pl/436-uwaga-konkurs-fotograficzny
 
 Konkurs fotograficzny dla mieszkańców Mazowsza! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Wierzba i wiklina. Tradycja przeplatana współczesnością". Pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Mazowsza do spacerów śródpolnych po naszym regionie, odwiedzania wikliniarzy, festynów wikliniarskich i plecionkarskich oraz do uwieczniania wycieczek w formie fotograficznej. Na zwycięzców czekają nagrody i wystawa pokonkursowa!!! Więcej informacji w regulaminie konkursu na http://www.ziarno.grzybow.pl/436-uwaga-konkurs-fotograficzny

We wtorek (18.06) biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej będzie czynne do godziny 13.30, w związku z organizacją Walnego Zebrania Członków w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" (Chlewiska 22). Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekt Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 2024.
 
Projekt pn. „Lokalne Atrakcje Kulinarne Ziemi Siedleckiej”, pod numerem 407, zakłada promocję żywności wysokiej jakości, produktów ekologicznych, tradycyjnych, regionalnych, poprzez organizację warsztatów kulinarnych, połączonych z promocją zdrowego stylu odżywiania. W ramach projektu planowana jest organizacja warsztatów, seminarium, wizyty studyjnej.
 
Więcej o naszym projekcie TUTAJ
 
Link do głosowania TUTAJ
 
Głosowanie trwa do 23 czerwca 2024 roku.
Z góry dziękujemy za każdy oddany głos!
 
407. LOKALNE ATRAKCJE KULINARNE ZIEMI SIEDLECKIEJ Celem niniejszego projektu jest promocja żywności wysokiej jakości, produktów ekologicznych, tradycyjnych, regionalnych poprzez organizację warsztatów kulinarnych, połączonych z promocją zdrowego stylu odżywiania. KATEGORIA: PODREGIONALNA PODREGION: SIEDLECKI OBSZAR TEMATYCZNY: EDUKACJA PUBLICZNA KOSZT: 99 500 ZŁ ZŁ
 
 
Opublikowano 06.06.2024 r.
 

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej w związku z potrzebą aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027, rozpoczyna proces konsultacji społecznych mających na celu dokonanie zmian w wyżej przywołanym dokumencie. Zmiana treści LSR jest związana z wprowadzeniem zmian w kontekście dostosowania zapisów LSR dot. FEM 2021-2027 (stront 24, 27, 28, 56). Zgodnie z „Procedurą aktualizacji LSR” możliwość składania uwag, wniosków i propozycji zmian w zapisach LSR mają wszyscy mieszkańcy naszego obszaru. Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie swoich uwag na Formularzu do zgłaszania uwag w terminie do dnia 10 czerwca 2024 r. do godziny 12.00 na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Propozycja zmian Lokalnej Strategii Rozwoju znajdą Państwo poniżej: Lokalna Strategia Rozwoju na lata 2023-2027 – propozycja zmian: CZĘŚĆ 1 | CZĘŚĆ 2


Opublikowano 31.05.2024 r.

Ruszyły zapisy na III edycję wyścigu kolarskiego Twarda Skóra! W tym roku wyścig odbędzie się 31 sierpnia, a gospodarzem tegorocznej edycji jesg Gmina Wodynie.

Zapraszamy do zapisów TUTAJ

Wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego Twarda Skóra. 31 sierpnia, Wodynie. Park Podworski, ul. Newelskiego 1. Zapisz się teraz! Trzeci wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego.


W ramach międzynarodowego projektu współpracy pt. "Innowacyjność Społeczności Wiejskich", na terenie Gminy Domanice, Gminy Kotuń, Gminy Mokobody, Miasta i Gminy Mordy, Gminy Siedlce, Gminy Skórzec, Gminy Suchożebry, Gminy Wiśniew, Gminy Wodynie, Gminy Zbuczyn, oraz Domu Pracy Twórczej "Reymontówka", swoje życie rozpoczęły zewnętrzne biblioteczki.

Zasada jest prosta: „weź-przeczytaj-przynieś swoją”

 

Zdjęcie przedstawiające biblioteczkę zewnętrzną.

 

Zdjęcie przedstawiające zewnętrzną biblioteczkę.

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentki na dokonanie zmiany w umowie.

Protokół z głosowania obiego Rady LGD ZS - maj 2024

Protokół z obiegowego głosowania Rady LGD ZS - maj 2024 - wersja dla osób ze szczególnymi potrzebami

 

Opublikowano 16.05.2024 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym "Bitwa Regionów". Do konkursu można się zgłosić do 15 maja 2024 roku. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej konkursu https://bitwaregionow.pl/

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

 

Źródło: https://bitwaregionow.pl/

Radosnego Alleluja, Z okazji zbliżającyc się Świąt Wielkanocnych składany najserdeczniejsze życzenia zdrowych, rodzinnych świąt spędzonych w atmosferze domowego ciepła. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca nam drogi codziennego życia, obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym. Zarząd i pracownicy Lokalnej Grupy Dzialania Ziemi Siedleckiej.

W dniach 25-28.02.2024 roku wraz z Bialskopodlaską Lokalną Grupą Działania organizowaliśmy wizytę studyjno-warsztatową na Sycylii, w ramach międzynarodowego projektu współpracy "Innowacyjność Społeczności Wiejskiej". 

Zapraszamy młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne do udziału w konkursie Mazowsze Lokalnie, którego ambasadorem jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej.

Więcej informacji TUTAJ

 

 

Opublikowano 01.03.2024 r.

Podaje się do wiadomości informację o posiedzeniu Rady Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej, które odbędzie się dnia 14 marca 2024 r. od godz. 15.00 w biurze LGD ZS
w Wiśniewie przy ul. Siedleckiej 13.

Proponowany porządek obrad Posiedzenia Rady LGD Ziemi Siedleckiej:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Wybór protokolanta posiedzenia.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Stwierdzenie prawomocności Rady do podejmowania decyzji.
5. Prezentacja informacji dotyczącej poszczególnych wniosków o przyznanie pomocy
złożonych w ramach naboru według kolejności ich wpływu do Biura LGD ZS.
6. Złożenie oświadczeń w celu uzupełnienia Rejestru interesów oraz oświadczeń o zachowaniu
bezstronności i poufności.
7. Wyłączenie członków Rady z dokonywania oceny operacji.
8. Ocena wniosków w zakresie i na zasadach określonych w Procedurach wyboru i oceny
operacji, w tym w szczególności:
a. Przyjęcie w formie uchwały Listy operacji wybranych do dofinansowania, gdzie
wskazano, które operacje mieszczą się w limicie dostępnych środków oraz w przypadku,
których limit był niewystarczający,
b. Przyjęcie w formie uchwały decyzji w sprawie operacji, które:
- nie podlegały ocenie pod względem zgodności z LSR, z powodu negatywnego wyniku
oceny wstępnej,
- zostały uznane za niezgodne z LSR.
9. Przyjęcie w formie uchwał decyzji w sprawie wniosków Beneficjentów.
10. Sprawy różne.
11. Zamknięcie posiedzenia.

 

Data publikacji: 01.03.2024 r.

W dniu 21 lutego 2024r. roku w formie zdalnej za pośrednictwem Zoom Meeting odbył się warsztat refleksyjny przeprowadzony przez pracowników Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. W warsztacie wzięli udział pracownicy biura, beneficjenci oraz przedstawiciele Zarządu, Rady i Członków LGD.

Zgodnie z wytycznymi MRiRW na początku każdego roku LGD jest zobowiązane do realizacji ewaluacji wewnętrznej i monitorowania realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Warsztat miał na celu bieżącą analizę procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR.

Podczas warsztatu zostały omówione między innymi kwestie:

 • realizacji rzeczowej i finansowej LSR;
 • funkcjonowania LGD i Biura, w tym działania informacyjno-promocyjne, doradcze;
 • sytuacji społeczno-gospodarczej obszaru LGD Ziemi Siedleckiej.

Dziękujemy wszystkim obecnym za poświęcony czas, cenne uwagi i wskazówki.

 

Opublikowano 23.02.2024 r.

Szanowni beneficjenci, uprzejmie przypominamy, że w związku z trwającym naborem, aby umowić się na spotkanie doradcze prosimy o kontakt telefoniczny z biurem LGD: 726 707 702.

 

Opublikowano 15.02.2024 r.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zaprasza na warsztat refleksyjny,  którego celem jest bieżąca analiza procesu wdrażania, jego efektów oraz zmian w otoczeniu Lokalnej Strategii Rozwoju naszej LGD – w związku z wytyczną Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Warsztat refleksyjny  przeprowadzony zostanie w dniu 21 lutego 2024 r. o godz. 12.00, w formie zdalnej
za pośrednictwem Zoom Meeting.

Do udziału w warsztacie zapraszamy Członków Zarządu, Rady, Komisji Rewizyjnej i Stowarzyszenia, jak również mieszkańców obszaru objętego LSR, a także wnioskodawców i wszystkich zaangażowanych w proces wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w warsztacie do dnia  20 lutego 2023 r. mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; lub telefonicznie: 726 707 702. Najpóźniej w dniu warsztatów, na maila, po potwierdzeniu uczestnictwa otrzymają Państwo link do wydarzenia. W przypadku korzystania z komputera/laptopa, żeby uczestniczyć w spotkaniu nie trzeba nic instalować – potrzebują Państwo wyłącznie sprawnego internetu, który pozwoli wziąć udział w wydarzeniu za pośrednictwem wtyczki w przeglądarce (telefony wymagają instalacji odpowiedniej aplikacji). Aby w pełni korzystać ze spotkania komputer powinien być wyposażony w kamerę oraz mikrofon i głośniki lub słuchawki z mikrofonem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Opublikowano 14.02.2024 r.

Konkurs Zostań Pomysłodawcą Questu LGD Ziemi Siedleckiej


Już tej wiosny ruszamy z propozycjami promującymi naszą Ziemię Siedlecką. 
Będą nowości, ale również odświeżymy istniejącą już ofertę.
Z tej okazji proponujemy mały konkurs – Zostań pomysłodawcą Questu LGD Ziemi Siedleckiej. 
 
Zasady są proste, a udział w konkursie może wziąć każdy.

Po pierwsze: wybieramy miejsce, atrakcje o której chcielibyśmy stworzyć Quest.
Po drugie: swoją propozycją umieszczamy pod postem konkursowym na naszym Facebooku LGD Ziemi Siedleckiej
Po trzecie: wygrywa pomysł, który ma najwięcej polubień.

Dla autora zwycięskiego pomysłu oprócz popularności, przewidziana została jeszcze nagroda. 
 
Konkurs trwa do 19.02.2024 roku.
 
 
Opublikowano 13.02.2024 r.
 

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentki na dokonanie zmiany w umowie.

Protokół z głosowania obiegowego rady LGD ZS - luty 2024

Protokół z głosowania obiegowego Rady LGD ZS luty 2024 - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

 

Opublikowano 05.02.2024 r.

W ramach zadania "Wsparcie organizacyjne Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz tradycji" Koła Gospodyń Wiejskich realizowało bony społeczne. Oto relacja z 15 inicjatyw w fotograficznym skrócie.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej ogłasza Nabory 2024

 

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej (LGD ZS) działająca na terenie gmin: Domanice, Kotuń, Mokobody, Mordy, Siedlce (gmina wiejska), Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn, w uzgodnieniu z Zarządem Województwa Mazowieckiego, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin naboru wniosków w ramach naboru 1/2024:

15.02.2024 - 29.02.2024 (do godz. 16.00)

Miejsce składania wniosków:

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew

NABÓR 1/2024„Tworzenie i rozwijanie oferty obszaru w oparciu o bazę rekreacyjno-kulturalną”
Kwota alokacji: 189 064,62 euro / 756 258,48 zł

1) Ogłoszenie o naborze nr 1/2024 POBIERZ

2) Załącznik nr 1 do ogłoszenia nr 1/2024 POBIERZ

3) Załącznik nr 2 do ogłoszenia nr 1/2024 POBIERZ

3) Załącznik nr 3 do ogłoszenia nr 1/2024 POBIERZ

5) Formularz wniosku o przyznanie pomocy (wersja 5z) POBIERZ

6) Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy (5z) POBIERZ

7) Klauzula RODO 19.2 POBIERZ

Dokumenty aplikacyjne z pkt. 5-6 dostepne także na stronie ARiMR KLIKNIJ TUTAJ

 

Data publikacji: 18.01.2024 r.

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentki na dokonanie zmiany w umowie.

Protokół z głosowania obioegowego Rady LGD ZS - styczeń 2024

Protokół z głosowania obiegowego Rady LGD ZS styczeń 2024 - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

4 października 2023 r. Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia procesu aktualizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 dla obszaru objętego działaniem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych zostały zaproponowane zmiany polegające na przeniesieniu środków.

Z przedsięwzięć:
- Wspieranie ochrony środowiska poprzez inicjatywy proekologiczne i chroniące lokalne zasoby przyrodnicze,
- Wspieranie działań polegających na rewitalizacji obiektów i miejsc należących do lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego,
- Aktywizacja i integracja społeczności lokalnych oraz rozwój współpracy międzysektorowej,
- Wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych,
- Tworzenie nowych podmiotów gospodarczych oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie,
- Rozwijanie działalności przez istniejące podmioty gospodarcze oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie,
- Tworzenie miejsc pracy dla osób z grup defaworyzowanych oraz podnoszenie ich kompetencji,
- Wspieranie działań polegających na budowie lub modernizacji i adaptacji obiektów użyteczności publicznej oraz zmianie zagospodarowywania przestrzeni publicznej,
- Upowszechnianie wiedzy o obszarze, na przedsięwzięcie:
- Tworzenie i rozwijanie oferty obszaru w oparciu o bazę rekreacyjno-kulturalną.


Po zaakceptowaniu zaproponowanych zmian LGD Ziemi Siedleckiej ogłosi nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach przedsięwzięcia Tworzenie i rozwijanie oferty obszaru w oparciu o bazę rekreacyjno-kulturalną.

Przewidywane środki w ramach w/w naboru  189 064,62 euro / 756 258,48 zł.

 

Opublikowano 21.12.2023 r.

15 grudnia 2023 r. w Muzeum Mazowieckim w Płocku miało miejsce podpisanie umowy ramowej na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Ziemi Siedleckiej na lata 2023-2027. W imieniu naszej LGD umowę podpisali
Pan Krzysztof Kryszczuk - Prezes Zarządu oraz Pan Karol Tchórzewski -Członek Zarządu.

Pieniądze będą przeznaczone m.in. na rozwój przedsiębiorczości, poprawę dostępu do małej infrastruktury, rozwijanie gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych.

Zdjęcie przedstawia uczestników podpisania dokumentów.

Czas wolny to przywilej

Pod takim hasłem przewodnim odbył się II Konwent Seniorów Ziemi Siedleckiej, który odbył się w czwartek, 14 grudnia, w Dworze Mościbrody. Seniorzy, jak sami mówią – starość to druga młodość. Ich głównym zasobem jest czas wolny, który starają się pożytecznie zagospodarować. Głównym organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej.

Zdjęcie przedstawia uczestników konwentu słuchających prelegentki konwentu.

Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 1570,           z poźn. zm.), podmiot ubiegający się
o przyznanie pomocy jest zobowiązany podjąć we własnym imieniu działalność gospodarczą, do której stos uje się przepisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, zwanej dalej „ustawą sdg” i ją wykonywać do dnia, w którym upłynie dwa lata od dnia wypłaty płatności końcowej oraz:                                                                                                               

a) dokonać zgłoszenia na podstawie przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych (w zakresie ubezpieczenia emerytalnego, ubezpieczeń rentowych i ubezpieczenia wypadkowego) z tytułu wykonywania tej działalności
i podlegać tym ubezpieczeniom do dnia, w którym upłynie 2 lata od dnia wypłaty płatności końcowej, lub

b) utworzyć co najmniej jedno miejsce pracy w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne, gdy jest to uzasadnione zakresem realizacji operacji, tj. zatrudnić osobę, dla której zostanie utworzone to miejsce pracy, na podstawie umowy o pracę, a także utrzymać utworzone miejsca pracy do dnia, w którym upłynie 2 lata od dnia wypłaty płatności końcowej.

Natomiast z przepisów o ubezpieczeniach społecznych wynika, iż osoba, która prowadzi działalność gospodarczą opłaca za siebie z tego tytułu w ZUS składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne. Ponadto osoba prowadząca działalność gospodarczą, na podstawie ustawy sdg i pobierająca zasiłek macierzyński, nie podlega – jako przedsiębiorca - obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym. W czasie pobierania zasiłku macierzyńskiego przedsiębiorca jest objęty obowiązkowymi ubezpieczeniami emerytalno-rentowymi z tytułu pobierania tego zasiłku. W tym czasie składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób pobierających zasiłek macierzyński albo zasiłek  w wysokości zasiłku macierzyńskiego finansuje w całości budżet państwa za pośrednictwem ZUS. Natomiast Beneficjent z tytułu prowadzonej działalności obowiązkowo podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu.    

Odnosząc się z kolei do spełnienia warunków przyznawania i wypłaty pomocy w ramach poddziałania 19.2 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, mimo pobierania przez Beneficjenta zasiłku macierzyńskiego, nie jest zabronione przystąpienie przez niego na zasadzie dobrowolności do ubezpieczeń społecznych z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. W przypadku gdy Beneficjent rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej oraz
w tym samym czasie pobiera zasiłek macierzyński,
w celu spełnienia warunków przyznawania i wypłaty pomocy w ramach poddziałania 19.2, powinien dokonać dobrowolnego zgłoszenia do ubezpieczenia emerytalnego, ubezpieczeń rentowych i ubezpieczenia wypadkowego na podstawie przepisów
o systemie ubezpieczeń społecznych z tytułu wykonywania działalności gospodarczej lub utworzyć do dnia złożenia wniosku o płatność drugiej transzy przynajmniej jedno miejsce pracy, o ile utworzenie takiego miejsca jest uzasadnione zakresem realizacji operacji.                                                                          

W powyższej sytuacji Beneficjent wraz z wnioskiem o płatność drugiej transzy zobowiązany jest przedstawić albo dokument (-y) potwierdzające dobrowolne opłacanie składek społecznych (ZUS DRA lub Zaświadczenia o zgłoszeniu
i okresach podlegania ubezpieczeniom społecznym) albo dokumenty potwierdzające utworzenie nowego miejsca pracy (ZUS ZUA, ZUS DRA, umowa o pracę).

W niedzielę, 10 grudnia, drużyna reprezentująca naszą Lokalną Grupę Działania miała okazję wykazać się kulinarnie w IV Potyczkach Karpiowych, organizowanych przez Organizację Producentów Polski Karp, w Dworze Mościbrody. W potyczkach wzięło udział 4 drużyny, które przygotowały potrawy z karpia na cztery pory roku!

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej w związku z potrzebą aktualizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020, rozpoczyna proces konsultacji społecznych mających na celu dokonanie zmian w wyżej przywołanym dokumencie.

W Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 dla obszaru objętego działaniem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej zostały dokonane przesunięcia zaoszczędzonych środków w ramach poszczególnych przedsięwzięć. Dokonano aktualizacji wskaźników w odniesieniu do przeprowadzonych już naborów.

Zaproponowane zmiany widnieją w załączniku nr 3 „Plan działania”.

W planie działania zostały uwzględnione następujące przesunięcia:

- przeniesienie środków z przedsięwzięcia:

I.1.1. Wspieranie ochrony środowiska poprzez inicjatywy proekologiczne i chroniące lokalne zasoby przyrodnicze (48,47 euro).

I.1.2. Wspieranie działań polegających na rewitalizacji obiektów i miejsc należących do lokalnego dziedzictwa historycznego i kulturowego ( 1 521,45 euro) .

I.2.1. Aktywizacja i integracja społeczności lokalnych oraz rozwój współpracy międzysektorowej (320,49 euro).

I.2.2. Wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych (740,29 euro).

II.1.1. Tworzenie nowych podmiotów gospodarczych oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie (49 348,60 euro).

II.1.2. Rozwijanie działalności przez istniejące podmioty gospodarcze oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie (90 915,74 euro).

II.2.1. Tworzenie miejsc pracy dla osób z grup defaworyzowanych oraz podnoszenie ich kompetencji     (20 296,14 euro).

III.1.1. Wspieranie działań polegających na budowie lub modernizacji i adaptacji obiektów użyteczności publicznej oraz zmianie zagospodarowywania przestrzeni publicznej (25 259 euro).

III.2.3 Upowszechnianie wiedzy o obszarze (4 241,79 euro).

na przedsięwzięcie

III.2.1 Tworzenie i rozwijanie oferty obszaru w oparciu o bazę rekreacyjno-kulturalną (192691,97 euro).

Aktualizacja pozostałych zapisów LSR wynika z wyżej wymienionych zmian.

Zgodnie z „Procedurą aktualizacji LSR” możliwość składania uwag, wniosków i propozycji zmian w zapisach LSR mają wszyscy mieszkańcy naszego obszaru. Wobec powyższego zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie swoich uwag na Formularzu do zgłaszania uwag w terminie do dnia 15 grudnia 2023 r. do godziny 15.00 na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Propozycję zmian Lokalnej Strategii Rozwoju oraz dokumentów LGD znajdą Państwo poniżej:

Strategia rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2023 dla obszaru objętego działaniem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej - propozycja zmian: CZĘŚĆ 1 | CZĘŚĆ 2

II Konwent Seniorów Ziemi Siedleckiej odbędzie się 14 grudnia 2023 r. w Dworze Mościbrody w Mościbrodach. Jego organizatorem jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej. Udział w konwencie jest bezpłatny i odbywa się w ramach zadania publicznego pn. "Aktywni Seniorzy Ziemi Siedleckiej 3", które jest sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

Będzie to zjazd osób 55+ z obszaru LGD Ziemi Siedleckiej. Jego celem jest wspólne rozmawianie na temat polityki senioralnej na obszarze działania LGD Ziemi Siedleckiej. Tematem tegorocznego wydarzenia będzie "Mieć czas to przywilej". Oprócz obrad plenarnych będą 2 równolegle panele dyskusyjne, skoncentrowane wokół problematyki czasu wolnego Seniorów w naszym regionie, wolontariatu Seniorów oraz klubów seniora

Szczegóły i zapisy u koordynatora projektu - Łukasza A. Wawryniuka
(tel.: kom.:661-734-188, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 
Plakat: Tytuł: II Konwent Seniorów Ziemi Siedleckiej, 14.12.2023 r. od godziny 10.00 do 15.00 w Dworze Mościbrody, Mościbrody 52.. SZCZEGÓŁY I ZAPISY: Łukasz A. Wawryniuk, tel.: 661-734-188 e-mail: lukasz.wawryniuk@gmail.com, BRADY PLENARNE | PANELE DYSKSYJNE | SPRAWY WAŻNE DLA SENIORA POLITYKA SENIORALNA | OBIAD | SPOTKANIA II Konwent Seniorów Ziemi Siedleckiej MIEĆ CZAS TO PRZYWILEJ! G O D Z . 1 0 . 0 0-1 5 . 0 0 D z i a ł a n i e w r a m a c h z a d a n i a p u b l i c z n e g o A k t y w n i S e n i o r z y Z i e m i S i e d l e c k i e j 3 Z a d a n i e s f i n a n s o w a n e z e ś r o d k ó w z b u d ż e t u W o j e w ó d z t w a M a z o w i e c k i e g o, patronem medialnym jest Echo Katolickie, Życie Siedleckie, podlasie24.pl.

W ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju prowadzimy monitoring naszych działań.
Prosimy o wypełnianie ankiet osoby, które skorzystały z naszego doradztwa. W okresie I-XI
2023 zebraliśmy 24 ankiety. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami. POBIERZ

24 listopada 2023 r. w Dworze Mościbrody odbył się Jesienny Wieczór z Kulturą Ziemi Siedleckiej.
Wieczór był pięknym podsumowaniem promocji obszaru Ziemi Siedleckiej w 10-letniej działalności Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Spotkanie było okazją do podziękowań wieloletnim partnerom, współpracownikom, przyjaciołom oraz dobrym duszom, które codziennie angażują się w realizację zadań na rzecz lokalnej społeczności na obszarze działania LGD Ziemi Siedleckiej.
Piątkową uroczystość uświetnił występ znakomitego artysty- Stanisława Soyki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólne świętowanie.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W piątek (24.11) biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej będzie czynne do godziny 14.00, w związku z organizacją w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52) Jesiennego wieczoru z kulturą Ziemi Siedleckiej. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Ziemia Siedlecka posiada duże bogactwo produktów lokalnych i tradycyjnych o czym przekonaliśmy się podczas zorganizowanego przez LGD Ziemi Siedleckiej konkursu kulinarnego pn. „Smaki Ziemi Siedleckiej”. W czasie konkursu oceniane było aż 20 potraw w trzech kategoriach – najlepsze danie główne, najlepsza zupa i najlepszy deser.

W środę (15.11.2023r) biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej będzie nieczynne w związku z organizacją w Dworze Mościbrody (Mościbrody 52) konkursu Smaki Ziemi Siedleckiej i Seminarium w ramach projektu Lokalne Atrakcje Kulinarne. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentki na dokonanie zmiany w umowie.


Protokół z głosowania obiegowego Rady LGD ZS - listopad 2023
Protokół z głosowania obioegowego Rady LGD ZS listopad 2023 - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebamiW ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju prowadzimy monitoring naszych działań. Prosimy o wypełnianie ankiet osoby, które skorzystały z naszego doradztwa. W okresie IX-X 2023 zebraliśmy 12 ankiet. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami. POBIERZ

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Niwiskach ,,Niwiczanki" - Zapomniane tradycje bożonarodzeniowe

2. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Sami swoi" w Rakowcu - Warsztat kulinarny ,,Smaki tradycji"

3. Koło Gospodyń Wiejskic ,,Źródło" w Krynicy - U źródła świątecznych tradycji

4. Koło Gospodyń Wiejskich Domanice i okolice - Warsztaty z rękodzieła pt. ,,Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe"

5. Koło Godpodyń Wiejskich ,,Napoleonki" w Seroczynie - ,,Napoleonki" - 1 urodziny

6. Koło Gospodyń Wiejskich w Jasionce - Warsztaty rękodzieła w Jasionce - powrót do tradycji

7. Koło Goospodyń Wiejskich w Tarczach ,,KGT" - Smaki i tradycje bożonarodzeniowe

8. Koło Gospodyń Wiejskich w Mordach - Międzypokoleniowe spotkania z tradycjami bożonarodzeniowymi

9. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Niezapominajka" w Oleśnicy - Andrzejkowe warsztaty kulinarne

10. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Moje Bojmie" w Bojmiu - Opowiedz mi babciu... Dziadek Mróz, Mikołaj czy Gwiazdor? Opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych połączone z wypiekaniem pierników

11. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Przy Dworku" w Krzesku Majątku - Kuchenne rewolucje ,,Przy Dworku"

12. Koło Gospodyń Wiejskich w Nowakach - Tradycyjne rękodzieło bożonarodzeniowe z kolędą na ustach

13. Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale - Tradycje bożonarodzeniowe - warsztaty z rękodzieła

14. Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniewie - Warsztaty kulinarne

15. Koło Gospodyń Wiejskich w Łupinach - Warsztaty ozdób świątecznych

 

Zadanie "Wsparcie organizacyjne Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz tradycji" współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjenta na dokonanie zmiany w umowie.

   
Protokół z głosowania obiegowego Rady LGD ZS - październik 2023Protokół z głosowania obiegowego Rady LGD ZS - październik 2023 - wersja dla osób ze szczególnymi potrzebami 

W imieniu LGD Ziemi Siedleckiej zapraszamy do udziału w konkursie na realizację bonów społecznych. Konkurs skierowany do kół gospodyń wiejskich z Obszaru działania LGD ZS. Szczegółowe informacje, w tym formularz wniosku poniżej.

Regulamin bony społeczne

Wniosek o realizację bonu społecznego

Sprawozdanie z realizacji bonu społecznego

 

Dokumenty do pobrania:

Karta zgłoszeniowa

Regulamin konkursu

RODO

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Projekt współpracy pt. „Innowacyjność Społeczności Wiejskiej” jest współfinansowany ze środków EFRROW           w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”           w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020
 
27 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Krzysztof Kryszczuk, Prezes Zarządu naszej LGD oraz Hubert Pasiak, Członek Zarządu podpisali umowę na realizację projektu współpracy pt. „Innowacyjność Społeczności Wiejskich”.
 
 

LGD Ziemi Siedleckiej na wdrażanie LSR uzyskało dofinansowanie na poziomie ponad 11 mln zł przeznaczonych na lata 2016–2023, z czego połowa pozyskanych środków była przeznaczona na tworzenie nowych podmiotów gospodarczych i rozwijanie istniejących firm, a tym samym wzrost liczby nowych miejsc pracy. Od początku wdrażania LSR przeprowadzonych zostało 53 nabory, w których łącznie złożono 228 wniosków, przez 175 Beneficjentów. W odpowiedzi na 6 naborów nie złożono żadnych wniosków.

Poniżej szczegółowe dane, w podziale na lata:
2016 - 2 nabory - 6 złożonych wniosków
2017 - 11 naborów - 37 złożonych wniosków
2018 - 11 naborów - 33 złożone wnioski
2019 - 14 naborów - 52 złożone wnioski
2020 - 2 nabory - 10 złożonych wniosków
2021 - 11 naborów - 65 złożonych wniosków
2022 - 2 nabory - 21 złożonych wniosków
Łączna kwota dotacji: 2 938 595,60 EUR.

Środki finansowe w podziale na poszczególne cele LSR LGD Ziemi Siedleckiej:

Cel ogólny I: Wzmocnienie kapitału społecznego oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego
Limit dostępnych środków na działania realizujące ww. cel na lata 2016-2023: 383 839,35 EUR
Kwota przyznanego dofinansowania: 383 839,35 EUR (100 %)

Cel ogólny II: Rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz wzrost zatrudnienia
Limit dostępnych środków na działania realizujące ww. cel na lata 2016-2023: 1 455 921 EUR
Kwota przyznanego dofinansowania: 1 447 980 EUR (99,45 %)

Cel ogólny III: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru LGD ZS oraz poprawa
jakości życia jego mieszkańców
Limit dostępnych środków na działania realizujące ww. cel na lata 2016-2023: 963 239,65 EUR
Kwota przyznanego dofinansowania: 963 239,65 EUR (100 %)

 

Wykres ukazujący kwoty przyznanych dofinansować w danych celach

W sobotę 26 sierpnia odbyła się druga edycja wyścigu kolarskiego Twarda Skóra. Trasa prowadziła wokół powiatu siedleckiego. W tym roku sercem imprezy został Zbuczyn, gdzie znajdował się start, jak i meta wyścigu.

W ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju prowadzimy monitoring naszych działań. Prosimy o wypełnianie ankiet osoby, które skorzystały z naszego doradztwa. W okresie VII-VIII 2023 zebraliśmy 10 ankiet. Zapraszamy do zapoznania się z ich wynikami. POBIERZ

Program „Mazowsze Lokalnie” ma na celu wsparcie ludzi, którzy chcą działać wspólnie na rzecz swojej społeczności lokalnej. W ramach programu realizowane są lokalne projekty, wspierane są organizacje i grupy nieformalne.

Oto kilka działań w ramach programu „Mazowsze Lokalnie” prowadzonych w naszym regionie.

Czy wiecie, że 26 sierpnia „wszystkie drogi prowadzą do…” Zbuczyna na „Twarda skóra - wyścig kolarski wokół powiatu siedleckiego".
 
Podczas imprezy plenerowej Stowarzyszenie Sokial we współpracy z FRSO przygotowuje Miasteczko Ekonomii Społecznej, gdzie zaprezentują się lokalne organizacje. Będą ćwiczenia na świeżym powietrzu, będą konkursy z nagrodami, będą lokalne potrawy i wiele innych atrakcji. Animacje dla dzieci przeprowadzi AnimekBus.
A od godziny 17.00 Zbuczyn stanie się miasteczkiem Country gdzie zagra Kapela Zbucka.
A o 19.00 gwiazda wieczoru Pan Cezary Makiewicz!!!
Na koniec warsztaty z tańca country i potańcówka pod chmurką.

Start godzina14.00 na Skwerze 600-lecia w Zbuczynie. Do zobaczenia! 
 
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Wydarzenie objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
 
 
 

Rodzinny Piknik Wędkarski, niedziela 13.08.2023, Zbiornik Wodny Rówce

 1. Beneficjent zobowiązuje się do spełnienia warunków określonych w Programie, przepisach ustawy, rozporządzenia oraz realizacji operacji zgodnie z postanowieniami umowy, a w szczególności między innymi do:

1) realizacji operacji zgodnie z biznesplanem;

2) niefinansowania operacji z innych środków publicznych zgodnie z warunkami przyznania pomocy;

3) podjęcia we własnym imieniu działalności gospodarczej, do której stosuje się przepisy ustawy prawo przedsiębiorców;

4) zgłoszenia do ubezpieczenia emerytalnego, ubezpieczeń rentowych i ubezpieczenia wypadkowego na podstawie przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych z tytułu wykonywania działalności, o której mowa w pkt 3, również w przypadku, gdy Beneficjent korzystał z uprawnienia, o którym mowa w art. 18 ust. 1 ustawy prawo przedsiębiorców, do dnia złożenia wniosku o płatność drugiej transzy pomocy;

5) spełniania warunków określonych w § 3 rozporządzenia do dnia złożenia wniosku o płatność drugiej transzy pomocy;

6) utworzenia do dnia złożenia wniosku o płatność drugiej transzy pomocy co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu na pełne etaty średnioroczne.

7) przez łącznie co najmniej 2 lata, w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia, w którym upływają 2 lata od dnia wypłaty przez Agencję drugiej transzy pomocy do:

 1. a) wykonywania działalności gospodarczej, o której mowa w pkt 3,
 2. b) podlegania ubezpieczeniom, o których mowa w pkt 4,1)
 3. c) utrzymania miejsca pracy, o którym mowa w pkt 6,1)

9) w okresie trwania zobowiązań, o których mowa w pkt powyżej:

 1. a) umożliwienia przedstawicielom Zarządu Województwa i Agencji dokonywania kontroli w miejscu realizacji operacji.

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wniosku Beneficjentki na dokonanie zmiany w umowie.

                             

ProtokolProtokół z głosowania obiegowego rady LGD ZS - lipiec 2023

ProtokolProtokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - lipiec 2022 r. - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

Data publikacji: 07.07.2023 r.

W poszukiwaniu lokalnych atrakcji kulinarnych LGD Ziemi Siedleckiej 22 czerwca 2023 r. tym razem zawitało do miejscowości Helenów (gm. Wiśniew), gdzie odbyło się  trzecie ze spotkań promujących lokalne dziedzictwo kulinarne. Spotkanie poprowadziła Barbara Tekieli, ekspert ds. promocji turystyki z ponad 30-letnim doświadczeniem, dziennikarka promująca szlaki kulinarne.

Po raz kolejny była to była prawdziwa uczta dla oka i podniebienia oraz morze inspiracji, świetna zabawa i wzajemne poznanie się. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, wytwórców i przedsiębiorców z terenu LGD Ziemi Siedleckiej: KGW „Dwórki Heleny" w Helenowie, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich „Mazowieckie Wisienki”, KGW „Sami Swoi” w Rakowcu, KGW w Tarczach "KGT”, KGW "Chojraczki" w Choi, KGW w Jasionce, Byli też: wielokrotnie uznana i nagradzana za produkty tradycyjne   i dania lokalne Małgorzata Borkowska (Dwór Mościbrody) oraz producent znakomitych serów Wiesław Kalicki (Gospodarstwo Ekologiczne „EKO na Szerokim").

Na zdjęciu stoją za stołem uczestnicy spotkania

W poszukiwaniu lokalnych atrakcji kulinarnych LGD Ziemi Siedleckiej 14 czerwca 2023 r. tym razem zawitało do miejscowości Krzesk-Królowa Niwa (gm. Zbuczyn), gdzie odbyło się  drugie ze spotkań promujących lokalne dziedzictwo kulinarne. Spotkanie poprowadziła Barbara Tekieli, ekspert ds. promocji turystyki z ponad 30-letnim doświadczeniem, dziennikarka promująca szlaki kulinarne.

To była prawdziwa uczta dla oka i podniebienia oraz morze inspiracji, świetna zabawa i wzajemne poznanie się. W spotkaniu wzięły udział przedstawicielki, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, wytwórców i przedsiębiorców z terenu LGD Ziemi Siedleckiej: Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety” z Krzeska-Królowa Niwa, KGW „Rejwach” ze Starego Krzeska, KGW z Wólki Kamiennej, KGW „Babki i Pierniki” z Chromnej, KGW „Ługowianki" z Ługów Wielkich, KGW z Krzymosz. Były też wielokrotnie uznana i nagradzana za produkty tradycyjne i dania lokalne Bożena Polak-Stojanova (Zaścianek Polski) oraz producentka znakomitych serów Wioletta Nowosielska (Sery z Brzozowego Lasu), członkini Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Serów Zagrodowych.

Zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników spotkania

Plakat informujący o zamknięciu biura LGD ZS: na środku plakatu znajduje się tekst o treści: WAŻNA INFORMACJA: Dnia 9 czerwca(piątek) Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej zamknięte. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy. Na dole logotyp LGD ZS oraz kod QR do strony www/lgdsiedlce.pl

Grafika przedstawia lupę i napis: OFERTA PRACY

Ogłoszenie o naborze pracownika

Miejsce: Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew.

Zarząd Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej

ogłasza z dniem 5 czerwca 2023 r. nabór na stanowisko:

SPECJALISTA DS. ORGANIZACYJNO-PROMOCYJNYCH I WSPÓŁPRACY

Grafika przedstawia lupę i napis: OFERTA PRACY

Ogłoszenie o naborze pracownika 

Miejsce: Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew

Zarząd Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej

ogłasza z dniem 5 czerwca 2023 r. nabór na stanowisko:

SPECJALISTA DS. MONITORINGU I EWALUACJI

Grafika przedstawia lupę i napis: OFERTA PRACY

Ogłoszenie o naborze pracownika

Miejsce: Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew

Zarząd Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej

ogłasza z dniem 5 czerwca 2023 r. nabór na stanowisko:

SPECJALISTA DS. DORADZTWA I KOORDYNACJI PROJEKTÓW

Grafika przedstawia lupę i napis: OFERTA PRACY

Ogłoszenie o naborze pracownika 

Miejsce: Biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej

ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew

Zarząd Stowarzyszenia - Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej

ogłasza z dniem 5 czerwca 2023 r. nabór na stanowisko:

SPECJALISTA DS. ROZLICZEŃ

LGD Ziemi Siedleckiej 30 maja 2023 r. w poszukiwaniu lokalnych atrakcji kulinarnych zawitało w miejscowości Pieróg (gm. Kotuń). 

Odbyło się tam pierwsze ze spotkań promujących lokalne dziedzictwo kulinarne. Spotkanie poprowadziła Barbara Tekieli, ekspert w zakresie promocji turystyki kulinarnej. Przedstawicielki sześciu Kół Gospodyń Wiejskich z terenu LGD Ziemi Siedleckiej: KGW w Pierogu "Pierożanki", KGW w Chlewiskach "Chlewiszczanki", KGW w Mingosach "Mingoszczanki", KGW w Gręzewie, KGW w Świniarach, KGW w Domanicach "Domanice i Okolice" przygotowały wyśmienite potrawy regionalne, a wszystko to zadziało się w ramach realizowanego przez LGD Ziemi Siedleckiej projektu współpracy pt. "Lokalne Atrakcje Kulinarne".

 IMG 20230530 145632

 
Informujemy, że w dniu 23.05.2023 roku biuro LGD Ziemi Siedleckiej będzie nieczynne z powodu szkolenia, którego organizatorem jest nasza LGD.
Za utrudnienia przepraszamy!
 

Data publikacji: 22.05.2023 r.

 

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemi siedleckiej zwraca się z prośbą o przeanalizowanie i wniesienie uwag do opracowywanej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Na Państwa uwagi czekamy do 22 maja. Uwagi można zgłaszać:

 • drogą elektroniczną, wpisując w tytule maila: „Konsultacje społeczne LSR 2023-2027” (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.);
 • przesłać listownie na adres: LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA ZIEMI SIEDLECKIEJ, UL. SIEDLECKA 13, 08-112 WIŚNIEW z dopiskiem „Konsultacje społeczne LSR 2023-2027″;
 • dostarczyć osobiście do siedziby LGD.

Materiał do pobrania:

PDF icon  LSR 2023-2027 CZĘŚĆ 1  | CZĘŚĆ 2 

Data publikacji: 18.05.2023 r.

 

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie uzupełnienia składu Rady LGD Ziemi Siedleckiej. 

 

Protokol Protokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - maj 2023 r.

ProtokolProtokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - maj 2022 r. - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

Data publikacji: 15.05.2023 r.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Ziemi siedleckiej zwraca się z prośbą o przeanalizowanie i wniesienie uwag do opracowanych celi i przedsięwzięć oraz budżet realizowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Na Państwa uwagi czekamy do 18 maja. Uwagi można zgłaszać:

 • drogą elektroniczną, wpisując w tytule maila: „Konsultacje społeczne LSR 2023-2027”
  (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.);
 • przesłać listownie na adres: LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA ZIEMI SIEDLECKIEJ, UL. SIEDLECKA 13, 08-112 WIŚNIEW z dopiskiem „Konsultacje społeczne LSR 2023-2027″;
 • dostarczyć osobiście do siedziby LGD.

Materiał do pobrania:

PDF icon  POBIERZ

 

Data publikacji: 09.05.2023 r.

Szanowni Państwo,
jesteśmy w trakcie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 LGD Ziemi Siedleckiej. Organizujemy cykl spotkań, aby wspólnie zastanowić się nad zapisami przyszłej LSR. Na najbliższe spotkanie konsultacyjne w celu uzgodnienia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 LGD Ziemi Siedleckiej serdecznie zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców.

Spotkanie odbędzie się 12.05.2023 r.

w godz. 9:30-11:30 dla przedstawicieli JST

oraz

w godz. 11:30-13:30 dla przedstawicieli przedsiębiorców.

Będzie także możliwość uczestniczenia w formie on-line. W przypadku udziału w formie on-line, prosimy o zgłoszenie udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spotkanie odbędzie sie w biurze LGD Ziemi Siedleckiej w Wiśniewie (ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew). Dobrze opracowana Lokalna Strategia Rozwoju, dzięki udziałowi przedstawicieli naszego Obszaru w jej przygotowaniu, w znaczącym stopniu ułatwi ubieganie się o środki z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2021-2027.

Serdecznie zapraszamy!

 

Data publikacji: 27.04.2023 r.

 

LGD informacja - biuro nieczynne praca w terenie. Dnia 28 kwietnia (piątek) biuro Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej nieczynne z powodu konsultacji dot. nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027. Możliwy kontakt pod numerem tel.: 726-707-702 E-mail: biuro@lgdsiedlce.pl


 

Data publikacji: 27.04.2023 r.

 

Grafika przedstawia kolorowe jajka wielkanocne w koszyku, postać Jezusa oraz zawiera tekst: Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz zdrowia życzą Zarząd i Pracownicy Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Anno Domini 2023

Data publikacji: 06.04.2023 r.

 

 

 Grafika ozdobiona kolorowymi pisankami dookoła oraz logotypem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Na środku tekst o treści: „WAŻNA INFORMACJA! Dnia 7 kwietnia (Wielki Piątek) biuro LGD ZS nieczynne. Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy”


 Data publikacji: 05.04.2023 r.

 

 

 

  Informacja na stronę projekt współpracy LAK 2023: logotypy Unii Europejskiej, programu LEADER, Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt współpracy pt. „Lokalne Atrakcje Kulinarne” jest współfinansowany ze środków EFRROW w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020. „Lokalne Atrakcje Kulinarne” Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” oraz partnerem ze Słowacji Laboreckéhoobčianskehozdruženia Nová Alternatívar rozpoczęła realizację projektu współpracy pn. „Lokalne Atrakcje Kulinarne” (akronim: LAK). Celem projektu jest wsparcie działalności gospodarczych opartych na lokalnych produktach i usługach, podniesienie wiedzy lokalnych przedsiębiorców i producentów, rozwój obszaru i promocja lokalnych produktów i usług oraz promocja przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem produktów i usług lokalnych poprzez realizację działań promocyjnych, edukacyjnych oraz wspólną integrację, wymianę doświadczeń i aktywizację społeczną na obszarze objętym działaniem partnerskich LGD-ów. Produkcja żywności lokalnej i tradycyjnej to ochrona naszego dziedzictwa kulinarnego i kulturowego. To także integracja lokalnych społeczności i rozwój regionu poprzez produkty. To wreszcie dostarczanie konsumentom produktów najwyższej jakości. W ramach realizacji projektu zaplanowano: stworzenie podstrony internetowej poświęconej kulinarnemu produktowi lokalnemu; 5 audycji promujących lokalne dziedzictwo kulinarne obszaru LGD Ziemi Siedleckiej; 3 artykuły promujące lokalne dziedzictwo kulinarneo bszaru LGD Ziemi Siedleckiej; wydanie broszury promującej produkty lokalne i tradycyjne na obszarze LGD Ziemi Siedleckiej; Odbędą się ponadto: 3 spotkania promujące lokalne dziedzictwo kulinarne obszaru LGD Ziemi Siedleckiej; konkurs kulinarny w 3 kategoriach: zupa, danie główne oraz deser; 2 wyjazdy studyjne na teren działania Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”; seminarium promujące tradycyjne, lokalne produkty kulinarne obszaru LGD Ziemi Siedleckiej. Całkowity koszt projektu 305 977,56 zł , w tym LGD ZS 122 712,50 zł.


Data publikacji: 05.04.2023 r.

 

Rozpoczął się nabór wniosków na finansowanie działalności statutowej Kół Gospodyń Wiejskich. Do rozdysponowania jest 120 mln zł. O przyznaniu środków decyduje kolejność zgłoszeń. Oprócz podniesienia kwot dofinansowania w przepisach wprowadzono też inne zmiany.

Od 3 kwietnia Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń mogą wnioskować o pomoc finansową na prowadzenie działalności statutowej. Podobnie jak w poprzednim roku wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W puli jest 120 mln zł. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od liczby członków organizacji. Zgodnie z regulaminem, koła gospodyń liczące do 30 osób mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł,  KGW liczące od 31 do 75 członków mogą wnioskować o 9 tys. zł, zaś KGW liczące więcej niż 75 członków uprawnione są do dofinansowania w wysokości 10 tys. zł. 

Na grafice widnieje rys granic Polski wypełniony motywami ludowymi. Na środku wielkimi literami jest napis: WSPRACIE NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH. Nabór wniosków od 3 kwietnia do 30 września 2023 r. W lewym dolnym rogu niebieski logotyp Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Szanowni Państwo,

dobiega końca obecna perspektywa finansowa UE. Sytuacja ta wymaga przygotowania przez nas nowej Strategii Rozwoju Lokalnego.

Rzetelne opracowanie tego dokumentu jest kluczowe, aby zapewnić kontynuację działań i projektów, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego obszaru gmin zrzeszonych w naszej LGD. Jest to także szansa na wsparcie nowych inicjatyw, które będą odpowiednie dla potrzeb i wyzwań, przed którymi stoi nasz region.

Zabawa, koncerty, telewizja, wieka estrada, a przede wszystkim najlepsza atmosfera oraz zaangażowanie Kół Gospodyń Wiejskich – to główni bohaterowie Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Już po raz kolejny firma Krysiak Polska sp. z o. o. organizuje ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. W jej imieniu zapraszamy do udziału wszystkie KGW, w tym także te powstałe na naszym obszarze działania.

Ta wyjątkowa i niepowtarzalna trasa jedzie w Polskę już po raz trzeci. Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu „Polska Od Kuchni” już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących KGW z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które KGW mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

pasek logotypy 2022

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie grantowym Mazowsze Lokalnie. Można zdobyć dotację do 7 tysięcy złotych na działania lokalne. W roku 2023 na ten cel zostało przeznaczonych ponad 640 tys. złotych. Dotacje ma szansę otrzymać nawet 100 wnioskodawców!

Kto może wziąć udział w konkursie?            
Konkurs jest skierowany do grup nieformalnych oraz młodych organizacji z woj. mazowieckiego. 

 
W dniu 27 lutego w biurze LGD ZS w Wiśniewie odbyło się spotkanie przedstawicieli LGD Ziemi Siedleckiej (w szczególności członków Rady, pracowników biura, członków LGD) oraz Beneficjentów, Partnerów i mieszkańców obszaru objętego LSR w celu przeprowadzenia tzw. "warsztatu refleksyjnego".
 
Zgodnie z Wytycznymi MRiRW na początku każdego roku LGD dokonuje ewaluacji wewnętrznej, której kulminacyjnym punktem jest przeprowadzanie ćwiczeń analityczno-refleksyjnych, mających na celu dokonanie bieżącej analizy procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR.
Celem spotkania była bieżącą analiza procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR, tak aby lepiej rozumieć osiągane rezultaty i umieć z wyprzedzeniem oszacować, w jakim stopniu zbliżają one do osiągnięcia celów LSR.

Plakat zapraszający o treści: "Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku oraz LGD Ziemi Siedleckiej zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych do skorzystania z bezpłatnych konsultacji z zakresu bieżącego funkcjonowania organizacji. 24 lutego 2023 roku w biurze LGD Ziemi Siedleckiej w Wiśniewie w godzinach 12:00-16:00 dyżur będzie pełnił Pan Andrzej Rybus-Tołłoczko. Serdecznie zapraszamy! Zapisy prosimy kierować na adres: biuro@krzesk.pl

 

 Data publikacji: 17.02.2023 r.

Jeśli:
- jesteś społecznikiem, członkiem stowarzyszenia, fundacji lub KGW lub grupy nieformalnej;
- szukasz kolejnych pomysłów na działalność lub funduszy dla swojej organizacji;
- chcesz poznać inne NGO z naszego regionu;
- spędzić Tłusty Czwartek z NGO-sami

to zapraszamy na Inspiratorium 16 lutego 2023 na godzinę 17:30 do świetlicy wiejskiej w Rakowcu.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszej rejestracji dla maksymalnie 3 osób z tej samej organizacji. Link do rejestracji jest dostępny TUTAJ

 

Tłusty Czwartek 2023

Spotkanie poza integracją środowiska organizacji pozarządowych przy pączkach będzie miało również charakter doradczo-konsultacyjny dla chcących przygotować projekty angażujące społeczność lokalną. W trakcie Inspiratorium organizatorzy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, przedstawią kilka dobrych praktyk projektów realizowanych w ramach FIO Mazowsze Lokalnie, porozmawiają o lokalnych wyzwaniach i potencjale drzemiącym w lokalnych NGO. Uczestnicząc w Inspiratorium będzie można poznać odpowiedz na pytania:

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej zaprasza na warsztat refleksyjny,  którego celem jest bieżąca analiza procesu wdrażania, jego efektów oraz zmian w otoczeniu Lokalnej Strategii Rozwoju naszej LGD – w związku z wytyczną Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Warsztat refleksyjny zostanie przeprowadzony w dniu 27 lutego 2023 r. o godz. 11.00, w siedzibie LGD Ziemi Siedleckiej (Wiśniew, ul. Siedlecka 13).

Zapraszamy mazowieckich producentów żywności do udziału w XVI edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego za najlepszy produkt roku 2022.

Konkurs został zaplanowany z myślą o jak najszerszym gronie producentów żywności z terenu województwa mazowieckiego. Rozbudowana formuła konkursu pozwala na skierowanie zaproszenia do udziału nie tylko do firm komercyjnych, ale także do podmiotów i organizacji zajmujących się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, takich jak: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, osoby fizyczne, które mogą udokumentować swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami, zaświadczeniami lub innymi dokumentami, np. potwierdzającymi prezentację produktu na targach, wystawach, imprezach lokalnych i regionalnych.

Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, by można go było promować przy różnych okazjach. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej, a także oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności, przetwórstwa oraz promocji mazowieckich wyrobów.

Zasady uczestnictwa i przeprowadzania konkursu zawarte są w Regulaminie XVI edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2022.

Logotyp konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego

LGD Biuro krócej nieczynne 12012023


 Data publikacji: 11.01.2023 r.

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 8 uchwał w sprawie wyrażenia opinii na zmianę umowy o przyznanie pomocy na wnioski:

- Eweliny Kurowskiej;

- Stowarzyszeniem Ośrodkiem Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku;

- Gminą Wiśniew;

- Ochotniczą Strażą Pożarną w Krzesku-Królowa Niwa;

- Gminą Suchożebry (2 wnioski);

- Ochotniczą Strażą Pożarną w Zbuczynie;

- Gminą Siedlce.

 

Protokol Protokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - grudzień 2022 r. - II posiedzenie 

ProtokolProtokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - grudzień 2022 r. - II posiedzenie - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebamiII posiedzenie - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

 

Data publikacji: 28.12.2022 r.

LGD ZS życzenia BN 2022

 

Data publikacji: 22.12.2022 r.

 

 

Uprzejmie informujemy, że Rada LGD Ziemi Siedleckiej podjęła w głosowaniu obiegowym 1 uchwałę w sprawie wyrażenia opinii na zmianę umowy o przyznanie pomocy na wniosek Katarzyny Gil.

Protokol Protokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - grudzień 2022 r.

ProtokolProtokół z obiegowego posiedzenia Rady LGD ZS - grudzień 2022 r. - protokół w wersji dla osób ze szczególnymi potrzebami

 

Data publikacji: 06.12.2022 r.

Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej oraz Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania wzięli udział w wyjeździe do Włoch do Gal Sicani – Distretto Rurale di Qualità Sicani w celu nawiązania nowej współpracy w ramach programu LEADER.

Delegacja z Polski gościła w gospodarstwie agroturystycznym Fontes Episcopi w Aragonie, będącym w strukturze DRQ Sicani. Podczas wizyty przedstawicieli włoskiej GAL (pol.: LGD) dyrektor Angelo Palamenghi oprowadził naszych przedstawicieli po sycylijskim terenie. W siedzibie GAL odbyło się spotkanie dot. strategii Gal Sicani – Distretto Rurale di Qualità Sicani. Następnie gościli w firmach, które otrzymały dofinansowanie od GAL na założenie własnych firm.

Na zdjęciu widać przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej oraz Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania wzięli udział w wyjeździe do Włoch do Gal Sicani – Distretto Rurale di Qualità Sicani w celu nawiązania nowej współpracy w ramach programu LEADER
Fot. Gal Sicani – Distretto Rurale di Qualità Sicani

Dalej delegacja polska reprezentowana przez Krzysztof Kryszczuk – Prezes LGD Ziemi Siedlecki, Hubert Pasiak – członek Zarządu LGD ZS, Mariusz Kostka – Prezes Bialskopodlaska LGD, Agnieszka Kazimierska – Kierownik Biura BLGD, Beata Młyńska – specjalista ds. doradztwa i koordynacji projektów LGD ZS oraz Małgorzata Dymecka – ekspert w zakresie współpracy LGD ZS i tłumaczka, zostali przyjęci przez Zarząd Miejski San Biagio Platani w Sali Narad, w obecności prezesa Salvatore Sanzeriego. W spotkaniu uczestniczyli także ich menedżer ds. administracji i finansów Rosy Sabella oraz kierownik techniczny Francesco Salvato. Podczas spotkania omówiono znaczenie projektów współpracy LEADER, które były okazją do wymiany dobrych praktyk, które zostaną wykorzystane przez obie strony.

Wyniki nabórów 2022

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 listopada 2022 r. zakończyła się procedura oceny wniosków o przyznanie pomocy złożonych w ramach następujących naborów:

NABÓR 1/2022 – „Tworzenie nowych pod-miotów gospodarczych oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie” – przedmiot operacji jest określony w §2 ust.1 pkt 2 lit. a Rozporządzenia*        
Limit dostępnych środków w ramach ogłoszonego naboru: 186 264,28 euro / 745 057,12 zł

NABÓR 2/2022 – „Rozwijanie działalności przez istniejące podmioty gospodarcze oraz podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie” – przedmiot operacji jest określony w §2 ust.1 pkt 2 lit. c Rozporządzenia*             
Limit dostępnych środków w ramach ogłoszonego naboru: 
75 448,52 euro /  301 794,08 zł