28 grudnia 2014 r. odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu „Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych”. Nietypowo, bo Rodzinnym Piknikiem, który ma dodatkowo zachęcić do dalszej aktywności w ramach Centrum! Organizatorzy zapewniają: mimo, iż finansowanie się kończy, działania Centrum będą kontynuowane.  

 

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wraz z partnerami: Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zbuczynie oraz Ośrodkiem Wypoczynkowym „RETRO” w Skibniewie od czerwca do końca 2014 r. realizują projekt pt.: „Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych”, na który pozyskali środki z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Celem inicjatywy jest rozwój zasobów lokalnych na terenie 11 gmin województwa mazowieckiego (Kotuń, Mokobody, Mordy, Olszanka, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn, Domanice), poprzez budowanie współpracy liderów lokalnych. W ramach projektu przeprowadzili szereg działań, których celem był wzrost profesjonalizacji co najmniej 30 organizacji pozarządowych oraz rozwój kompetencji co najmniej 150 liderów z trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego, animowanie i prowadzenie współpracy na poziomie lokalnym.

28 grudnia 2014 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „RETRO” w Skibniewie odbędzie się podsumowanie działań, które odbyły się w ramach projektu. Organizatorzy i tym razem zaskoczyli! Planują bowiem połączyć konferencją podsumowującą z rodzinnym piknikiem.
„Rezultaty projektu przeszły nasze oczekiwania – tłumaczy Hubert Pasiak, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Odbyliśmy dziesiątki spotkań z przedstawicielami samorządów, przedsiębiorcami i członkami organizacji społecznych. Przeprowadziliśmy 6 ciekawych i praktycznych szkoleń, wizytę studyjną w Góry Sowie, nawet udało nam się zorganizować ogólnopolską wystawę sztuki współczesnej, której w projekcie zupełnie nie planowaliśmy. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma wspaniałymi i aktywnymi ludźmi, z którymi chcemy współpracować w przyszłości. Stąd pomysł, aby przy okazji konferencji spotkać się całymi rodzinami. Wymyśliliśmy Rodzinny Piknik Partnerstw!”. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru będą zajęcia edukacyjne i integracyjne, takie jak: warsztaty artystyczno-plastyczne, eko-wycieczka z ornitologami, warsztaty rzeźbiarskie i kulinarne, zajęcia z filcarką, nawet tradycyjne wędzenie wędlin. Piknik będzie trwał właściwie całą niedzielę. W trakcie odbędzie się kilkugodzinna konferencja podsumowująca projekt „Centrum Rozwoju Zasobów Lokalnych”, której celem będzie przedstawienie owoców projektu oraz przybliżenie planów na budowanie dalszej współpracy. „Założenie jest takie, że lokalni liderzy, zaangażowani w nasz projekt będą rozmawiać o wykorzystaniu lokalnych partnerstw i innych form współpracy do budowania Lokalnej Strategii Rozwoju, a w tym czasie bliskie im osoby będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które w większości będą prowadzić zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe, jak Grupa EkoLogiczna czy Fundacja Mazowiecka Micha Szlachecka. Piknik zakończymy wspólnym ogniskiem i śpiewaniem pięknych, polskich kolęd!”
Dzięki dofinansowaniu projektu z FIO oraz zaangażowaniu wielu osób uczestnictwo w Pikniku jest bezpłatne!

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.