Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku, Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej, Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych Subregionu Siedleckiego oraz Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS serdecznie zapraszają na seminarium pt. „Fundraising w organizacjach pozarządowych”, które odbędzie się 27.09.2016 roku w godzinach 14:00-18:30 w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach, ul. Chopina 10 (sala konferencyjna, II piętro). Seminarium skierowane jest do wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu siedleckiego, a także grup nieformalnych i liderów/liderek z tego terenu.

W ramach seminarium dowiecie się Państwo m.in.:

- co to jest fundraising i jak go obsługiwać;

- jakie są sprawdzone metody zbierania pieniędzy na cele statutowe;

- jakie są zasady pracy z darczyńcami.

- jak z sukcesem wdrażać działania fundraisingowe na przykładzie doświadczeń innych organizacji,

- jakie są aktualne możliwości pozyskania dotacji?

Prowadzenie: Hubert Pasiak, prezes ważnych dla rozwoju III sektora subregionu siedleckiego organizacji: Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej oraz Stowarzyszenia Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku. Od 2015 r. Zastępca Wójta Gminy Wodynie, Doświadczony trener i konsultant. W latach 2011-2014 animator i kierownik Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Siedlcach. Animator Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie siedleckim. Specjalizuje się w relacjach administracji publicznej i sektora organizacji pozarządowych. Członek Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego I, II i III Kadencji. Uczestniczył w powstaniu kilkunastu partnerstw lokalnych oraz kilkudziesięciu organizacji pozarządowych na obszarze subregionu siedleckiego, z większością których stale współpracuje.

Organizator zapewnia poczęstunek i materiały.

Seminarium organizowane jest w ramach Projektu „FIO-Mazowsze Lokalnie”, który jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Celem głównym Programu FIO – Mazowsze Lokalnie jest zwiększenie zaangażowania obywateli i obywatelek oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja Programu ma umożliwić mieszkańcom włączenie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

ZGŁOSZENIA - na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 23.09.2016 – z podaniem imienia i nazwiska, nazwy organizacji i telefonu oraz e-maila kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona.